Arcserve

İşletmelerin verilerinin büyümesi çeşitli zorlukları beraberinde getirmektedir. Veri bütünlüğünü korumaya yönelik önlemlerin, her ölçekteki organizasyonlarda karmaşık bir zorluk haline gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. Keza son iki yılda tüm zamanlardakinden çok daha büyük boyutlarda veri oluşturulmuş olması yukarıdaki cümlelerimizi desteklemektedir.

Arcserve Backup, fiziksel, sanal ve bulut tabanlı sunucular için kurumsal yedekleme ve kurtarma çözümleri sunar. Arcserve UDP üst düzey teknolojileri sayesinde yukarıda bahsedilen bu zorlukları tamamen ortadan kaldırmaya odaklanmış durumdadır.

Arcserve UDP son dönemde geliştirdiği merkezi konsol teknolojisi ile birden fazla farklı bölgede bulunan karışık altyapı ve cloud ortamlarına sahip son kullanıcıların yardımına backup ve disaster uygulaması olarak yetişmektedir. Özellikle BT personeli için de önemli bir katkı sağlıyor olması en önemli katma değerlerinden biridir.

Arcserve UDP bileşenleri dağıtık mimarideki yapılar için tasarlanmıştır. Arcserve UDP'nin software lisanslamada temel bileşenleri; RSP, datastore, proxy, tape, cloud entegrasyonu, manager (console) herhangi bir lisansa tabi değildir.

Arcserve Backup, source side deduplication, global deduplicaton, wan optimizasyon, backup replikasyon, virtual standby, gibi özelliklerinden faydalanabilmek için ekstra bir lisans ihityacı bulunmaz.

Arcserve Backup, işletmenin ihtiyaçlarına yönelik esnek lisanslama yapısı ile her düzey işletme için çözümler sunabilmektedir. Gayet kullanışlı ve basit bir konsolunun olması öğrenilebilme hızını önemli ölçüde etkilemektedir.

Arcserve Backup Özellikleri
 • Fiziksel Windows ve Linux Sunucu desteği
 • Sanallaştırma Platformları üzerindeki sanal sunuculardan tutarlı yedekleme desteği (vmware, hyper-v vs…)
 • Desktop ve laptoplarınızın için workstation (windows vista ile windows 10) desteği
 • Nas cihazların üzerindeki paylaşım alanlarının dosya bazlı yedekleyebilme desteği
 • Office 365 desteği ile buluttaki mail ve verilerinizi aynı konsoldan yedekleme desteği
 • Ajanlı ve Ajansız planlarda hardware snapshot ile yedekleme seçeneği (HP, NETAPP, NIMBLE)
 • Kaynakta tekilleştirme (source side deduplication) ile networkünüzü yormadan hızlı yedekleme imkanı
 • Küresel tekilleştirme (global deduplication) ile disk alanlarınızı daha etkili kullanma imkanı ve yedeklerinizi daha uzun saklama imkanı
 • Replikasyon yaparken wan optimizasyon teknolojisi ile hattınızı maksimum verimlilikte kullanma imkanı
 • Geliştirilmiş cloud yetenekleri (Azure, Amazon EC2, Amazon S3)
 • Backup ve replikasyon olarak tek konsol üzerinden yönetmenize imkan veren software ve appliance çözümü
 • Yedekleri disk aracısız direk LTO, VTL, Tape cihazlarına almak isteyen son kullanıcılar için geniş bir hardware desteği
 • İmajı alınamayan fiziksel Unix (aix, ux, solaris, free-bsd) ve MAC platformların ajan desteği ile yedeklenebilmesi
 • NDMP protokolü destekleyen nas cihazları için gelişmiş yedekleme çözümü
 • SAP HANA, SAP, Oracle RAC için ajan desteği ile kritik uygulamalardan tutarlı yedekler alabilme üstünlüğü

Arcserve UDP Özellikleri
 • Yetkilendirme alt yapısı ile yönetim imkanı tanıyarak farklı yönetcilerin farklı roller ile konsolu kullanmasına imkan tanır
 • Uygulama ajanları yardımı ile veri tabanı, AD, Exchange gibi yapıların yedeklerinin alınmasını sağlar.
 • Instant recovery özelliği ile alına bir imajı anında sanal makinede ayağa kaldırabilirsiniz.
 • Tek yönetim konsolu ile sunucu, sanal platformlar ve iş istasyonlarından yedekler alabilir çeşitli planlar tanımlayabilirsiniz.
 • Alınan imaj bazlı yedeklerden file&folder ve uygulama bazında granuler restore işlemlerini yapabilmenizi sağlar.
 • Tam yedek , artan yedek teknolojisi ile çalışacak yedekleme planlarının performansını maksimize eder
 • İmaj, dosya vb. yedekleri teyp ünitesine LTO ve VTL cihazları üzerine yazabilme imkanı tanır
 • Raporlama ve durum bazlı uyarı sistemi
 • Nas Cihazı üzerindeki verileri yedekleme imkanı

Arcserve Archiving

Arcserve UDP Archiving, işletmenin mail arşivini saklamak, korumak ve bu arşivleri hukuksal gereksinimler için kolayca erişilebilir kılmak adına tasarlanmış e-posta arşivleme çözümüdür. Microsoft Exchange, IBM Domino, Microsoft Office 365 ve Gmail gibi alt yapıları desteklemektedir. Mail sunucunuz, ister yerel konumda isterse bulut tabanlı olsun arcserve archiving ile arşiv alabilirsiniz.

Yasal zorunluluk ve denetimler için kolay ve gelişmiş arama imkanı sunar. Arşivde duran herhangi bir e-postayı ya da tüm kullanıcı arişvini hızlı biçimde geri alabilirsiniz. Aramalarınız için hızlı şablonlar ve etiketlemeler oluşturabilirsiniz.

Arcserve archiving ile arşivlenen e-postalarınızı olay günlükleri ve ilke tabanlı erişim denetimleri ile güvenilir biçimde yönetebilirsiniz. Herhangi bir e-posta hizmetini başarıyla dağıtmak için e-posta depolama gereksinimlerinizi göz önüne almak önemlidir. Geleneksel kurum içi e-posta sunucusu dağıtımlarıyla, BT yöneticisi sunucuyu ve depolamayı satın alır ve dolayısıyla maliyetlerini doğrudan kontrol eder.

Arcserve Lisanslama Modelleri
Arcserve CPU ile Lisanslama :
Verilerini yedeklemek istediğiniz sunucuların, fiziksel işlemcileri sayısınca alınması gereken lisanslama modelidir. Fiziksel sunucularınızın işlemci sayıları ya da sanal sunucularınızın üzerinde bulunan hypervisorun fiziksel işlemci sayısı kadar lisanslamanız gerekmektedir. Genellikle sanallaştırma sayısı yüksek olan işletmeler için avantajlı bir modeldir.

Kapasite Bazlı Lisanslama Modeli :
Yedekleme işlemi gerçekleştirilecek sunucuların harddisk kapasiteleri baz alınarak lisanslama gerçekleştirilen modeldir. Cpu sayısı fazla olan ama düşük kapasiteli verileri bulunan işletmeler için oldukça avantajlı olabilir. Bazı durumlarda da şirketlerin çok fazla lokasyonu bulunmasına karşın düşük sayıda verileri olabiliyor. Bu tip senaryolar içinde gayet makul ve uygundur.

Sunucu Sayısı Kadar ( Per Server ) Lisanslama Modeli :
Üzerinde sanallaştırma platformu bulundurmayan, yalnızca fiziksel sunucular için uygulanabilen lisanslama modelidir. Fiziksel sunucuların üzerinde birden fazla cpu olması durumunda cpu sayısına bakılmaksızın sadece sunucu sayısını baz almaktadır. Sadece Standard ve Advanced lisans versiyonları ile alım yapılabilir.

Arcserve Workstation :
Windows Vista ile Windows 10 arasında kalan işletim sistemleri için tercih edilen lisanslama modelidir. İş istasyonları ya da bir başka deyişle kullanıcıların bilgisayarlarının yedeklenebilmesi için kullanılmaktadır. Kullanıcılardan imaj ve dosya yedekleri alabilmek amacı ile üretilmiş lisanslama modelidir. 5'li paketler halinde satışı gerçekleştirilmektedir. Standard versiyonun tüm özelliklerini barındırmaktadır.